Lisabon město se slanou vůní Atlantiku

Lisabon je kosmopolitní město, v jehož uličkách a na náměstí poznáte slavnou námořní minulost. Neobvyklá atmosféra města, které leží v kopcích, po kterých jezdí staré tramvaje, vás doslova nabudí. Byl Lisabon vaším snem a rádi byste ho chtěli poznat? Neváhejte si objednat letenku praha lisabon na levneletenky a překrásné ubytování s výhledem na Atlantik a prožijte tu překrásnou atmosféru města na vlastní kůži.

Centrum leží na strmých svazích nad řekou Tejo. Podle legendy do míst, kde řeka vytváří zátoku, kdysi připlul sám Odysseus. Už před třemi tisíci lety se na místě usadili Féničané a pak další národy – Řekové, Kartaginci, Římané a po té Maurové. Ti totiž město dokonale opevnili a bránili před křesťany.

město lisabon

Co zde můžete najít

Můžete se jít podívat do bludiště uliček staré maurské čtvrti Alfama, ta je totiž nejstarší a nejhezčí v Lisabonu. V této čtvrti totiž nejvíce sálá úžasná atmosféra, na kterou jen tak nezapomenete, najdete tu domečky s krásnými balkóny, zdi ozdobené klasickými malovanými kachličky, chodníky vysázené mozaikami a všude zní známá klasická portugalská hudba. Můžete navštívit překrásné kostely v kopcích, dále se můžete podívat do místních muzeí, a pokud si ráno přivstanete, zastavte se na rybím trhu. Když budete navštěvovat krásy Lisabonu, můžete využít výtahy, kolejové lanovky nebo staré tramvaje.

přístav Lisabon

Kulturní zážitky

Lisabon je město, ve kterém můžete zažít spoustu kulturních akcí. Pokud už budete si chtít odpočinout od městského ruchu, zajděte si do městské zeleně relaxovat. Můžete zkusit zalesněný Parque de Monsanto nebo můžete ještě vyzkoušet Parque Eduardo VII., ten totiž ukrývá skleníky se subtropickými a tropickými rostliny. Dále můžete navštívit lisabonské Oceanárium, je totiž jedním největším zařízením v Evropě a patří do světově nejlepších akvárií. Nenechte si taky ujít nádherný pohled na most Ponte Vasco da Gama, ten je pojmenovaný po slavném mořeplavci.