Kávovary

Přijdeme-li do kavárny, je běžné, že kávu nám připraví z kávovaru. A je o dost jiná, než když zalijete umletá zrnka kávy horkou vodou. Je to o dost jiný, lepší zážitek. Dnes už není žádným luxusem, mít vlastní kávovar doma. Máčknete si, jakou kávu chcete a za chvilinku máte lahodný nápoj hotový. Pojďme se tedy podívat, jak si vybrat ten správný kávovar právě pro Vás.

hrnek v kávovaru

Přijdete do prodejny elektro a tam na Vás vyskočí hned několik možností, ze kterých si můžete vybrat. Máme tu kapslové kávovary, kdy co kapsle, to jedna káva. Dnes se již ale dělají i kapsle opětovně plněné. Musíme se také rozhodnout, zda chceme kávovar s možností mléka a jeho pěnění, či zda si přejeme jen obyčejnou mašinku. Na výběr také máme z espressovačů, překapávačů i jiných výmyslů.  Až nám z toho půjde při výběru hlava kolem, pokud si před cestou na nákup této mašinky dobře nepromyslíme, co chceme, aby uměla a zvládala. Dnešní trh nám poskytuje mnoho možností, jen si vybrat tu správnou, která nám bude dobře sloužit, my s ní budeme spokojeni.
vysypaný šálek kávy

U espressovače se ještě musíme rozhodnout, zda chceme pákový, nebo automatický. Při pořizování nového spíše doporučuji ten automatický. Kávovary, když nejsou kapslové, jsou s automatickým mlýnkem, který nám na každou porci kávu čerstvě namele a to je potom jiný zážitek, než vařit si kávu, která je již dlouho namletá, tudíž to nejlepší aroma z ní je dávno pryč. Dojdeme-li však k rozhodnutí, jaký kávovar si pořídit a přivezeme si ho domů, naše první káva z něho bude tou nejlepší kávou na světě, které se nic nevyrovná. Stačí jen koupit vhodné zákusky ke kávě, či je sami upéci a můžeme pozvat své přátele i nepřátele (aby záviděli) na lahodnou kávu a příjemné posezení u ní. Tak neváhejte s výběrem svého nového pomocníka, při rodinné oslavě, či jiné příležitosti, se jistě služby skvělého kávovaru hodí.


Posted in Nezařazené