Stavební spoření, anebo hypotéka?

Kdy se tedy vyplatí vzít si úvěr ze stavebního spoření, anebo hypotéku? U půjčky na bydlení se v případě stavebního spoření počítá například:
· s překlenovacím úvěrem
· s řádným úvěrem
Tehdy je třeba nahlásit, kdy by mělo dojít ke změně z překlenovacího úvěru na úvěr řádný za stavebního spoření.
dům v bublině

Hypotéka

Hypoteční úvěr a jeho konečnou cenu může ovlivnit například:
· doba splácení
· částka za další produkty, jako je kupříkladu životní pojištění, či běžný účet
Mnohdy se u hypotéky mění úrokové sazby. V tom případě je nemalý vliv změny úrokových sazeb hypotéky. Možná chcete znát odpověď na to, o kolik peněz ušetříte, pokud poklesnou úrokové sazby, anebo o jak velkou částku více budete platit při nárůstu úrokových sazeb. Velice snadno a rychle se těchto konečných částek úvěru můžete dopočítat na kalkulačce hypotečních úvěrů. Tento hypoteční kalkulátor vám rovněž vypočítá, jak veliké částky měsíčních splátek budete platit u hypotečního úvěru. Do hypoteční kalkulačky postačí zadat:
· dobu splácení
· úrokovou sazbu
· celkovou výši hypotéky
Jak velikou částku peněz měsíčně za hypotéku zaplatíte, však ovlivňuje rovněž i celá škála faktorů, jako například:
· měsíční příjem
· doba splácení hypotéčního úvěru
· poměr úvěru k hodnotě nemovitosti
peníze na bydlení
Pokud jste osoba samostatně výdělečně činná, bude pro vás možná mnohem těžší získat hypoteční úvěr, než kdybyste byli někde zaměstnaní. Banky totiž posuzují vaši schopnost pravidelně každý měsíc splácet hypotéku podle daňového přiznání. A nemálo zde vycházejí daleko nižší příjmy, než ve skutečnosti jsou. Při posuzování vaší schopnosti splácet hypoteční úvěr má potom každá banka své vlastní postupy. Rozhodně se vyplatí předem si najít šikovného finančního poradce. Ten by měl potom znát podmínky bank při žádosti o hypotéční úvěr, a měl by vám poradit, u jaké banky je šance o hypotéku největší.

Posted in Nezařazené