Úskalí stěhování firmy


Při zmínce o stěhování si vybavíte nekonečné balení, nekonečné třídění, označování, chystání. Pak mravenčí práci při přenášení do připravených vozů a po převozu zase vynášení do nového bytu. Pokládání koberců, rozmisťování nábytku, vybalování krabic. Nic moc povznášející práce, docela otrava. Ale co teprve když se musí třeba stěhovat firma v Praze? Věcí je mnoho více, nechybí ani velice těžká technika, stroje, vybavení.

Převézt se musí všechno

Při stěhování firmy se může jejich managementu hodně rozbolet hlava. Množství předmětů, věcí, dat, strojů, a k tomu odpovědnost za to všechno, za lidi, co stěhování budou provádět, za dopravu, trasu, zkrátka logistiku. Není divu, že mnoho firem nechá přestěhování na profesionální firmě. A dělají dobře. Jen udají adresy odkud kam a ukáží na vše, co se má přestěhovat. O více se nestarají. Tedy, je to popsáno velice odlehčeně.

Jak vlastně takové stěhování firmy probíhá? Nejprve stěhovanou firmu navštíví pracovník stěhovací firmy, aby se seznámil s rozsahem stěhování, adresami a vlastně všemi požadavkami, které management na přestěhování má.

Ty se mohou různit. Některé firmy si nechají přestěhovat jen nábytek. Jiné chtějí převést zase jen těžké stroje. Jiné to chtějí všechno se vším všudy.

Je třeba zajistit odpojení všeho

Na základě zjištění tohoto pracovníka se ve stěhovací firmě rozeběhne proces příprav. Nachystají se potřebné obalové materiály. Krabice, folie, palety, ochrany proti poškození stěhovaného nábytku.

Mezitím pracovník zajišťuje logistiku. Zajistí potřebná povolení pro vjezd a parkování stěhovacích automobilů. Nechá upravit trasu stěhovaných strojů, což s sebou může nést i úpravu trénu, vytvoření nájezdových ramp, nebo zvednutí, vzduchem vedené kabeláže. Připraví vše pro demontáž ukotvení strojů. Zajistí montážní klíče, nebo, v případě potřeby i pálicí hořáky. Také zajistí transportní stroje. Paletové vozíky, vysokozdvižky.

Teprve potom, co je vše nachystáno a připraveno může začít samotné stěhování. A pak už to jde ráz na ráz.