Zateplení nemovitosti se vyplatí

Zjistěte aktuální stav

Jestliže má naše nemovitost špatné zateplení, tak její vytápění dá o dost více zabrat, a ještě k tomu přicházíme o hodně peněz, protože draze vyrobené teplo uniká, takže ztráty jsou zbytečně velké. U dnešních novostaveb se na ně dost hledí, ovšem starší dům na tom nemusí být dobře. Místa, na které se musíme zaměřit je dost. Prvním je střecha, protože teplo stoupá směrem vzhůru. Dále jsou to dveře a okna, přičemž nyní je standardem požívat plastová okna s více skly.

zateplování fasády

Pozor musíme dát na fasádu, aby na ní byla dostatečná tloušťka zateplovacího materiálu. Než se pustíme do stavebních úprav, tak je zapotřebí zjistit, jak na tom nemovitost v současnosti je. Abyste měli jistou, tak si nechte udělat termo měření revize-elektro-revtech.cz. Odborníci k tomu mají speciální termokamery, které jim ukážou, kde přesně a jaké množství tepla uniká. S touto studií víte, na co se máte zaměřit, takže za pár drobných můžeme ušetřit dost peněz při stavebních úpravách.

Zateplování v praxi

Je zapotřebí jej provést pořádně, přičemž možná si řeknete, že stojí dost peněz, ale je to investice hodně do budoucna a časem se nám vrátí, protože většina lidí dává za topení ročně dost peněz. Začít můžeme na střeše, kdy je zapotřebí mít dobrý základ. Proto se někdy nevyhneme zainvestovat do její rekonstrukce. Zevnitř se na ni může nastříkat zateplovací pěna, jenž o dost zvýší svůj objem a udrží teplo hezky uvnitř. Dále můžeme přejít na okna.

panelový dům

Jestliže máte plastová s dobrou izolací, tak nemusíme nic řešit. Ale taková dřevěná okna dnes už bohužel nevyhovují. Do dveří si můžeme koupit těsnění, jenž také o něco zateplení vyřešit. Posledním budeme je fasáda, u které je klasikou využít polystyren, přičemž dejte pozor na správnou šířku. Lepení musí probíhat na vhodný a suchý podklad. Této varianty se rozhodně nemusíte obávat, protože je zcela běžná a u nás je tímto způsobem zatepleno obrovské množství domů.