Červená je barva radosti

Kdo si jednou oblíbí červenou barvu, je to láska na celý život. Červená barva nás oživuje a dodává nám odvahu. V dávných bitvách se vojáci mazali krví, jako barvou symbolizující vítězství. Dnes už jsme umírněnější a červenou barvu bereme spíše jako symbol lásky, erotiky a životní síly. V duchovním pojetí je to barva tělesná. Tak proč si ji nevzít do koupelny? Kde jinde máme k „tělesnu‘‘ blíže než právě tam.
Způsobů, jak vzhledu červené koupelny Skvělý Domov docílit je několik, ale rozhodně by neměla být dominantní barvou v místnosti.červená variace koupelny
• Dobře bude působit v koupelně červený obklad stěn, pokud nebude zabírat celé plochy všech zdí. To by nám z veselé koupelny udělalo trochu agresivní místo, kde bychom se ani nemuseli dobře cítit. V kombinaci s bílými stěnami a světlou podlahou nám navodí atmosféru plnou radosti a života.
• Hodně atraktivně vypadá červená vana a umyvadlo, ale nebude úplně snadné a levné si takovou zvláštnost obstarat. Určitě je potřeba takové vybavení zjemnit světlou podlahou, i když může být částečně zakrytá koupelnovými rohožemi v červené barvě. Stěny by měly být bílé anebo v tónu nějaké neutrální barvy, jako je šedá, slonová kost atd.
• Pokud nelze už ovlivnit barvu koupelnových zdí, podlahy a vybavení, stále si můžeme hodně červené v koupelně uplatnit v doplňcích a dekoracích, můžeme se zaměřit na barevné osušky a ručníky, sprchový závěs, koberečky, květináče, mycí houby, kartáče, světla, rámy zrcadel a obrázků, poličky, okenní závěsy nebo žaluzie a spoustu dalšího vybavení, které v červené barvě běžně obchody nabízí. Pro radost si červenou můžeme zvolit i pro župany a měkké bačkory.červené koupelnové doplňky
Určitě je potřeba zacházet s červenou barvou opatrně a spíše volit světlejší odstíny, a hlavně prostor koupelny touto barvou nepřesytit. V tomto případě platí dvojnásob, že méně je někdy více. A taky musíte vzít v potaz, že nejste, nebo možná jednou nebudete jediným uživatelem této místnosti a červená není tak úplně všeobecně milovaná a obdivovaná barva.