Dočkáme se nového GTA?

Ze studia Rockstar nemáme žádná oficiální stanoviska, ovšem je přirozené předpokládat, že se úspěšná videoherní série vrátí do našich domovů.

Společnost Rockstar momentálně věnuje veškerou svou pozornost hitu roku 2019, a zejména online módu hry, Red Dead Redemption 2.

Playstation gamepad

V roce 2013 jsme si mohli zahrát zatím poslední titul franšízy Grand Theft Auto.

Představitel Trevora z GTA 5, Steven Ogga, se o pokračování zmínil. Podle jeho názoru se hry dočkáme za 7-8 let od vydání Grand Theft Auto V.

S příchodem nové generace konzolí, jako je Playstation 5 či Xbox Series X, je pochopitelné, že GTA 6 bude využívat technologie právě této generace.

O samotném umístění GTA 6 víme zatím málo.

Na internet unikly neověřené informace o tzv. GTA 6: Project Americas, přičemž by se měl děj odehrávat ve více zemích. Konkrétně v Brazílii, ve smyšleném městě, kdesi v Rio de Janeiru.

Některé spekulace hovoří i o mimoamerické půdě. Jednou se v sérii odehrával příběh v Londýně. Byl to „mission pack“ k prvnímu GTA, tedy pro Playstation 1 a Microsoft Windows. Tato mise nesla název Grand Theft Auto: London 1969.

Možná se však dočkáme velkolepého návratu do města hříchů – Vice City.

Playstation controller

Ohledně příběhu, se podle jistých názorů, nechávají autoři inspirovat sérií Mafia, přičemž bychom se mohli dočkat příběhu v největším rozkvětu mafie – tedy s obchodováním s drogami, zbraněmi či s bílým masem. Děj by se tedy měl odehrávat v minulosti.

Měl by být zachován formát tří a více postav, zatímco hráč si může libovolně přepínat mezi postavami, a tedy za koho zrovna potřebuje hrát. Více postav by mělo dostat i Red Dead Redemption.

Je možné, že nás Rockstar překvapí i ženskou hrdinkou, kterou jsme v sérii ještě neviděli.

Dalším zajímavým faktem je, že nové GTA by se mohlo stát exkluzivitou pro Sony, a tedy Playstation 5.

Odhalení plánů pro nový titul se dočkáme nejspíše letošní rok. Tedy v roce 2020. Zda se některé spekulace potvrdí, to uvidíme v následujícíh měsících.

Posted in Hry