Jak správně vybrat zábradlí domů?

V každém domě najdeme mimo jiné schodiště a také balkón či terasu. A nezáleží na tom, zda se jedná o veřejné prostory, či o soukromý rodinný domek. Avšak ať už je to kterýkoliv z nich, je pochopitelné, že musí splňovat určité bezpečnostní předpisy.

Jejich součástí je i to, že u nich musí být zábradlí. To může být někdy pro majitele, kteří staví či rekonstruují dům, oříšek. Nabídka na trhu je totiž velká, a tak může mít leckdo problém vybrat ten správný typ. I tak však existuje několik věcí, kterými se při výběru můžeme řídit.

schodiste1

Tou první je samozřejmě bezpečnost. Ať už ho vyrábíme sami, nebo jej kupujeme již hotové, je potřeba, aby plnilo svůj úkol, což znamená, že musí být dostatečně bezpečné. Jak ale zjistit, které to je?

V první řadě by mělo být dostatečně pevné. Nesmí se nijak pohnout, ani když se o něj více lidí opře plnou vahou, ani se nějakým způsobem prohnout. Samozřejmě, zde záleží i na jeho upevnění, avšak kvalitní materiály jsou základ.

I z tohoto důvodu se zde nevyplatí příliš hledět na cenu. Samozřejmě, budeme mít určitou cenovou hladinu, nad kterou zkrátka jít nemůžeme, avšak to neznamená, že bychom měli hledat to nejlevnější. V budoucnu by se nám to totiž nemuselo vyplatit.

Také je potřeba zvážit, zda půjde o vnitřní či venkovní zábradlí. To z velké části rozhodne o výběru materiálu. Zatímco například dřevo je poměrně solidní, co se interiéru týče, není příliš odolné vůči vnějším vlivům.

balkon1

Pak je zde také fakt, že by mělo být pohodlné. To znamená, že by jeho držadlo mělo jít dobře uchopit, a ani jeho pevné chycení by nám nemělo způsobovat žádné nepříjemnosti, natož způsobit byť i jen malé zranění.

Je tedy jasné, že je potřeba při výběru uvážit poměrně dost věcí. A mnoho lidí se ptá, zda to není zbytečné. Věřte, že není. Přeci jen, je třeba si uvědomit, že tady jde o bezpečnost nejen vaší rodiny.