Stěhování je náročnější s dětmi, zvířaty a seniory

Stěhování s dětmi a zvířaty – domácí zvířata, která jsou zvyklá volně se pohybovat v bytě, např. kočky a psi, mohou být na novém působišti ve stresu kvůli odlišným pachům a celkově kvůli změně prostředí, které považují za své zázemí. Berte na tuto skutečnost ohled a zvířatům ihned po nastěhování zařiďte pohodlný a bezpečný pelíšek, mějte připravené oblíbené krmivo a nechte je volně pobíhat po bytě, aby si vše očichala a pozvolna přivykla. Ohleduplnost vyžadují i děti, které přišly o kamarády a musí si nová přátelství opět vybudovat. Komunikujte s nimi, buďte jim oporou, snažte se je zabavit a věnujte jim svůj volný čas. Vezměte je na dobrou večeři, do cukrárny, na vyjížďku na kole či autem do přírody a navrhněte jim, ať si v obchodě vyberou nějakou hračku, která jim pomůže lépe zvládat vzniklou situaci.

Hradec Králové

Stěhování se seniory – jsou-li v rodině senioři, ti budou rovněž vyžadovat individuální přístup. Komplikované je to hlavně tehdy, jsou-li handicapovaní, ohrožení na zdraví, upoutaní na lůžko či invalidní vozík. Je-li to možné, zasvěťte je do celého procesu a ponechte jim prostor ke spolupráci, aby se necítili odstrčení. Mohou vám také na základě svých životních zkušeností vhodně poradit.

krabice na stěhování

S čím vypomůže stěhovací firma – úroveň stěhovacích služeb je dnes docela jinde, než tomu bylo před třiceti lety. Stěhováci kompletně přestěhují i vybavení dílny včetně strojů, velmi objemné a těžké předměty, jako jsou velkoplošné televizory, akvária, starožitný nábytek či trezory, poradí si s demontáží a montáží nábytku, jako jsou kuchyňské linky či vestavby na míru, můžete je požádat o montáž garnýží a lustrů či zapojení spotřebičů. Poradí si i s velmi rozměrnými koberci, které se nesmí ohýbat. Mnoho stěhovacích firem vás přestěhuje i o víkendech, i když je výhodnější kvůli nižšímu provozu na silnicích a celkově pohotovější atmosféře stěhování Hradec Králové ceník ve středu či ve čtvrtek.