Jak zhubnout tuk na břiše

Tuk na břiše není vzhledný a není lehké se ho zbavit. Bohužel nejde pouze o estetický problém. Větší obvod pasu zvyšuje riziko chronických nemocí, jako je třeba cukrovka, nebo některé druhy rakoviny. Tuku se můžete zbavit tím, že zhubnete. Změňte stravování a životní styl a budete se cítit lépe a hlavně, budete zdraví.
cvičící muž
Jezte méně sacharidů. Potraviny bohaté na sacharidy způsobují přibírání v pase, tím jsou nám všem známy. Pokud taková jídla omezíte a z jídelníčku je vyřadíte, přispějete ke zhubnutí. Jestliže chcete jíst potraviny bohaté na sacharidy, jezte celozrnné obiloviny, jako je hnědá rýže, celozrnný chléb, celozrnné těstoviny a ječmen. Můžete jíst zejména bílkoviny, nízkotučné mléčné výrobky, ovoce a zeleninu.
Udělejte si kalorický deficit. Abyste začali hubnout, zkuste omezit celkový denní příjem kalorií. Lze toho dosáhnout spalováním kalorií cvičením nebo zmenšením porcí jídel. Nejdříve si zjistěte, kolik kalorií denně přijímáte. Počítají se i kalorie z nápojů, omáček a olejů. Jsou různé bezplatné aplikace, do kterých si můžete zapsat každé jídlo po čas dne a k tomu připsat přibližný kalorický příjem.
Omezte cukr.Je známo, že dlouhodobá konzumace cukru způsobuje ukládání tuku v pase. Mezi potraviny, které byste měli omezit, nebo nejlépe z jídelníčku úplně vyřadit, patří slazené nápoje, sladkosti, sladké pečivo a také chléb a těstoviny. Jestliže budete mít chuť na něco sladkého, můžete si dát ovoce. Samozřejmě si můžete dát opravdu malinký kousek něčeho sladkého, třeba vaší oblíbené sušenky.
ovoce, smoothie
Cvičte.Pokud budete zdravě jíst a k tomu přidáte pár hodin cvičení týdně, urychlíte hubnutí. Projeďte se na kole, jděte si zaplavat, zaběhat si… Snažte se cvičit denně alespoň 30 minut, pětkrát do týdne. Díky tomuto dosáhnete nejlepších a nejrychlejších výsledků.
Posilujte.Jak věk postupuje, je těžší a těžší zbavit se tuku. Hlavní důvod je ten, že se mužům mění svaly na tuk. Pokud si posilováním budete udržovat svalovou hmotu, tomuto efektu se můžete vyhnout.