Proč jim něco dávat?

Mezi těmi, kdo po nás mohou nějaké ty peníze chtít, jsou i všemožné neziskové organizace. A to proto, že fakt, že se nazývají neziskové, neznamená, že něco získat nechtějí. Peníze chtějí, jenom z nich osobně neprofitují.
nafukovací písmena

Takové neziskové organizace peníze potřebují k tomu, aby nezištně pomáhaly. Tu těm a tu oněm, tu tak a tu onak, ale prostě pomáhaly. A to především v oblastech, do nichž se nikdo jiný nehrne, na což nikdo jiný, „ziskový“, nemá nebo nechce vynakládat své prostředky, respektive prostředky získané z daní. Což je také důvod,. Prostě proto, že se do něj jen tak někomu přispívat nechce. Protože by z toho takřka jistě nic neměl.
Výhodou příspěvků pro neziskový sektor je to, že člověk ví nebo by aspoň měl vědět, na co budou jeho peníze použity. Přispívá se tu na konkrétní počiny pomáhající konkrétním způsobem konkrétním lidem (a klidně nejen lidem) na konkrétním místě a nejedna nezisková organizace i více než podrobně zveřejňuje, co se s darovanými penězi děje. Kteroužto výhodu u nedobrovolných příspěvků jménem daně člověk nemá.
A tak tu člověk vlastně přispívá na dobrou věc, navíc na přesně tu, kterou si sám zvolí. Pokud si nějakou zvolí. Třeba i proto, že mu je umožněno si tento příspěvek odečíst z daní, tedy obrat stát, který to unese, aniž by sám tratil.
stejná trika

A proč ještě přispívat neziskovému sektoru?
Třeba proto, že se často jedná svým způsobem o investice do budoucna. Možná i do vlastní budoucnosti, pokud tato nebude zase až tak růžovou, jak bychom si mohli leckdy představovat.
Téměř každý třeba jednou zestárneme a dost možná nakonec zůstaneme sami jako ten kůl v plotě. A pokud nebudeme mít na služebnictvo, jež by se o nás staralo, nebo na solidní domov důchodců, pokud se o nás nepostarají ani naše děti, možná to bude právě nějaká ta nezisková organizace, jež se postará, abychom přinejmenším neklesli až na úplné dno.
V podobně nepříznivé situaci (a to ani nemusí zestárnout nebo onemocnět) se pak mohou ocitnout ale i zvířata, pro něž by coby odvržená nikdo ze ziskových branží ani prstem nehnul. Leda tak ještě nějaká ta asijská restaurace, což ale jak známo není ideální řešení. Taková zvířata mohou nalézt nový domov v útulcích, provozovaných hádejte kým. Ano, neziskovkami.
Takže můžeme nějakou tou korunou pro neziskové organizace pomáhat potřebným. Z nichž si vesměs můžeme i přímo vybrat ty, kdo jsou nám po chuti. Můžeme, ale nemusíme podporovat třeba péči o seniory, o postižené, o trpící v rozvojovém světě, ale také o migranty, psy a jiná zvířátka.