Stěhování? Žádný problém…


Při nutnosti stěhování se vyplatí do boje zapojit všechny vaše organizační schopnosti a obrnit se jistou dávkou trpělivosti a tolerance. Jen v takovém případě máte jistou šanci ustát tenhle bláznivý šrumec co možná s největší grácií a jen s minimálním přírůstkem šedivých vlasů. Pojďme se tedy společně podívat na řadu zajímavých vychytávek, které dokáží stěhování ulehčit a urychlit.

I minimum organizačních schopností dokážete proměnit ve svůj prospěch. Po zabalení věcí do jednotlivých krabic je nezapomeňte opatřit nezbytnými údaji, do jaké místnosti poputuje, co se v ní ukrývá a zda je potřeba při její manipulace dbát zvýšené opatrnosti.

žena s krabicí

Zavazadlo poslední záchrany

Balení, stěhování a následné vybalování je etapa na několik dní, je proto vhodné myslet dopředu a mít na jednom místě nejdůležitější věci, které k životu potřebujete. Připravte si tedy menší zavazadlo, které slouží jako cestovní v případě služebních cest nebo kratších dovolených a zabalte si tam všechny potřebné věci k životu.

Správné balení

Křehké věci se mohou při stěhování velmi snadno poničit nebo dokonce zcela rozbít. V takovém případě je dobré mít po ruce vždy dostatek bublinkové fólie nebo starých novin, do kterých křehké věci zabalíte. Jde o zdlouhavou práci, ale rozhodně ne zbytečnou. Oblečení se zase bude dobře převážet v papírových krabicích nebo silnějších plastových pytlech.

muž při vybalování

Na vlastní pěst…

Někdy může takové stěhování přijít pěkně draho, pokud si na pomoc přivoláme odbornou stěhovací firmu. Pokud tedy neplánujete stěhování na dlouhé vzdálenosti je přeprava dodávkou po Praze skvělou volbou. Takové stěhování vyjde hned o několik tisíc levněji, jen je potřeba domluvit si několik párů dalších rukou, které vám pomohou přestěhovat těžké kusy nábytku.