Snadné používání bazénu díky pohodlným schůdkům

Před koupi schůdků do bazénu si musíte ujasnit, že na schůdcích je závislé pohodlí a bezpečnost cesty do vody a z vody. A pokud budou bazén používat i děti, musíte být ve výběru zvláště obezřetní.

schůdky do vody

Pro bezpečnost provozu schůdků potřebujete hlavně pevnou a stabilní konstrukci. Proto si ji důkladně prohlédněte a vyzkoušejte. Zajímejte se také o nosnost a o velikost, která se liší podle hloubky bazénu. Důkladně si prohlédněte jednotlivé nášlapy schůdků, na které se šlape. Měly by mít povrch, který zajistí bezpečné používání a nebude klouzavý i v případě, že je mokrý. Bez ohledu na to, zda si vyberete schůdky celé ocelové s nerezovou úpravou, nebo kombinované s plastem, prohlédněte si důkladně všechny hrany. Ty nesmí být ostré, protože by se o ně někdo mohl zranit. Pokud uvažujete o schůdcích s plastovými komponenty, musí být jejich napojení na ocelovou konstrukci kvalitní, aby vydrželo.

bazénové schůdky

Dále v souvislosti s přístupem malých dětí musíte zvážit, zda budete muset bazénové schůdky uklízet, abyste zabránili dětem vstupu do vody bez dozoru dospělých. V tomto případě jsou určitě schůdky s kombinací plastu snadnější na přenášení, protože jsou lehčí než ty ocelové. Můžete dokonce zvolit i variantu bezpečnostních schůdků pro děti, kdy se z takových schůdků dají jednotlivé nášlapy odstranit, aby se nemusela přenášet celá konstrukce.

Pro komfortní používání je určující i šířka schůdků. Madla by měla být silná tak, aby je dobře uchopila i dětská ruka.

A určitě nezanedbatelný je i vzhled pořizovaných schůdků. Měly by s bazénem ladit, stát se jeho součástí, protože je to vlastně jediný prvek, který se nad úrovní bazénu tyčí a je nepřehlédnutelný. Myslete také na okolí schůdků a způsob, jak zabráníte znečišťování vody pevnými částicemi, které se do vody dostanou spolu s plavci. Okolí by mělo být čisté a případně s možností použití zahradní sprchy.