Ubytování v penzionu v Českých Budějovicích spojte s výlety po okolí

Kdo se rozhodne ubytovat v penzionech v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/ a plánuje převážně poznávat památky samotného města nebo jeho přilehlé okolí, možná netuší, kolik nádherných příležitostí se mu naskýtá i kousek dál, v okruhu řekněme do dvaceti, třiceti kilometrů od českobudějovického centra.

Pár tipů, kam se podívat i mimo město

Protáhněte to až do Veselí – poloha jihočeské metropole je skutečně zajímavá, zjistíte to pohledem do mapy, když si uvědomíte, jak blízko se nachází nejkrásnější přírodní scenérie Jižních Čech. Jedna z nich je Třeboňsko a vám doporučujeme podniknout třeba okruh autem nebo na kolech do Třeboně, k rybníku Rožmberk, do Stráže nad Nežárkou a do Vlkova k Veselí nad Lužnicí. Je tu přírodní koupaliště v zatopených pískových lomech – romantické písečné pláže a voňavé borovice za vašimi zády.

českobudějovický park

Projeďte se podél Vltavy – Vltava je vyhledávaným vodáckým terénem z několika důvodů. Za prvé má přehledné, široké koryto již na horním toku od Vyššího Brodu až do Českých Budějovic a právě tento úsek vodáci milují. Za druhé – řeka svižně odtéká a vytváří romantické meandry a mnohá zákoutí, obehnaná lesy a otevřenými loukami, tak si tu můžete mnohde připadat jako v pohádce. Chcete-li to poznat, vydejte se z Českých Budějovic podél Vltavy po proudu či proti proudu touto trasou na kolech, spatříte takřka to samé, co vodáci, a užijete si tu rovněž dobrodružství, pro která sem směřují tisíce lidí v průběhu letních prázdnin.

zámek Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou – Trasu na kolech podél Vltavy lze nasměrovat i dál, k zámku v Hluboké nad Vltavou s přilehlým krajinným parkem a skleníkem. Zvládnou ji i malé děti, je to krásná projížďka na jedno odpoledne, a můžete ji doplnit i o návštěvu zoologické zahrady Ohrada či o koupání u rybníka Bezdrev, nebo s doplněním něčeho „na zub“ v některé z místních restaurací.