Umění je všude kolem

Plno lidí veřejně prohlašuje, že nesnáší umění anebo že ho dokonce neuznává. Jak je tohle ale vůbec možné? Umění neznamená nutně jen nudné a nekončící opery v divadlech anebo divadelní hry, které nikdo nechápe. Umění je všude kolem nás a s tím nikdo z nás nic nenadělá. Jak lidstvo postupuje v dějinách, tak za sebou zanechává stopy, které se odráží ve všem okolo. Umění je vidět v architektuře. Asi nejsilnější stopu zanechalo v našich zemích období baroka a klasicismu.
obličej od barev
Díky těmto dvou období máme v naší republice opravdu mnoho nádherných památek a zámku. Mezi takové ty hlavní, co opravdu stojí za zmínku je určitě zámek Hluboká. V Telči můžeme naopak vidět krásnou barokní řadu domů na náměstí, které se dostali dokonce i na seznam památek UNESCO. K umění si musí člověk umět najít cestu asi každý sám. Přijde to kolikrát až někdy v průběhu života a většinou si pak lidé na stará kolena uvědomují, jak byli vlastně celou dobu bláhoví.
oko u masky
Kromě nejrůznějších muzeí a galerií se v naší zemi najde opravdu mnoho úžasných míst, kam se dá vyrazit za kulturou. Je tím například již zmíněný seznam památek UNESCO. Mezi další význačná místa patří třeba podzámecká zahrada v Kroměříži. Toto město je samo o sobě velmi krásné a pro turisty jistě velmi atraktivní. Za zmínku také stojí i jiné abnormality v naší zemi jako je třeba Pražský hrad, který je svou rozlohou největší hradní komplex na světě a to už je opravdu rarita, na kterou mohou být čeští občané patřičně hrdí. Plno lidí říká, že neradi chodí někam za kulturou, ale opravdu rádi sledují filmy a poslouchají hudbu. Aha? I toto je přeci druh umění a třeba takový večer v kině by se dal nazvat večer s kulturou. V tomto je umění tak úžasné… Opravdu každý si totiž může přijít na to své vyvolené a nemusí se bát o sobě říkat, že je milovníkem kultury a umění. Je to naše společné dědictví, tak bychom si ho měli patřičně vážit a chovat se k němu s náležitou úctou.

Posted in Nezařazené