Vybavení dětské herny

Vybavit dětskou hernu tak, aby si v ní děti rády hrály, učily se novým věcem a napříště se zase vracely, vyžaduje přípravu. Promyslet nejen potřebné vybavení nábytkem. Důležité je herní zařízení, které umožňuje jak pohybové aktivity, tak podněcuje jejich motorický a duševní rozvoj.

holčička na sedacím vaku

Začít s vybavením je potřeba od podlahy. Pro ty nejmenší děti jsou vhodné velké koberce s veselými motivy. Které jim vytvoří prostor pro hraní. Ti starší přivítají obzvláště odolné kusy, na kterých je motiv fotbalového hřiště, abecedy či plánu města. A vytvoří na podlaze dokonalý herní plán pro spoustu her. Dekorace a hry na stěnu jsou dalším prvkem, který děti přivítají. Při jejich instalaci se ušetří okolní prostor, protože odpadá starost s jejich uskladněním. Na výběr je nepřeberné množství druhů. Zvolit je potřeba podle věku návštěvníků. Oblíbenou bývá i nástěnná tabule, na které vznikají první umělecká díla. Pohybové aktivity s dětmi jsou vhodné především prováděny ve venkovním prostředí.

lokomotiva (2)

Ale i během zimních měsíců je vhodné do herny nainstalovat několik vhodných prvků. Které umožní dětem provozovat tělesný pohyb. Velkými pomocníky jsou hry dotykové, kdy se děti učí vnímat svět kolem sebe pouze hmatem. Rovnovážné či koordinační hry, které pomáhají získávat dětem sebedůvěru novou obratností. I překážkové dráhy se dají vytvořit ve vnitřních prostorách herny. Opět stačí vybrat ty nejvhodnější. Ve vybavení dětské herny nezapomeňte na plyšáky a panenky pro nejmenší děvčátka. Dělají jim milované společníky. Pro nejmenší kluky zase nesmí chybět dřevěná mašinka tomáš. Ta, spolu se sadou dřevěných kolejí, patří mezi nejoblíbenější hračky. Rádi si s nimi zahrají i jejich vychovatelé. Za předpokladu, že herna navazuje na prostornou chodbu, je možné rozšířit aktivity dětí i šlapadly či koloběžkami.