Zorganizujte pro vaše přátele sportovní akci v přírodě


Z vody do hor

Představte si, že nabídnete vašim přátelům sportovní akci v přírodě, která nebude jednotvárná, ale bude založená naopak na rozmanitosti a pestrosti. Co tím máme na mysli? Pro lepší představu si tu uveďme názorný příklad.

V pátek odpoledne se všichni sejdete před vaším domem a nasednete do pronajatého vozu z půjčovny dodávek v Praze. Zamíříte do Vyššího Brodu na Šumavě, odkud se obvykle splouvá řeka Vltava. Budete tam mít zajištěná plavidla a vodácké vybavení a dodávka s vámi bude putovat jako pohotovostní vozidlo. Řidič https://cs.wikipedia.org/wiki/%25C5%2598idi%25C4%258D vždy odjede s vozem na místo, kam chcete doplout, a vůz zároveň poslouží jako úschovna zavazadel, takže plavba proběhne bez přebytečné bagáže v lodích.

město Třeboň

Na Vltavě splujete ten nejatraktivnější úsek z vyššího Brodu ke zřícenině hradu Dívčí Kámen, což vám zabere zhruba 4 dny. Následně změníte pomyslný „lokál“ a vyrazíte s dodávkou na cykloturistické putování po Třeboňsku. Tam je krajina pro cyklistiku nenáročná a zvládnou ji i malé děti. Můžete například projet trasu z Majdaleny přes Pilař do Chlumu u Třeboně, k Nadějské rybniční soustavě, k rybníku Rožmberk a do Třeboně. Jízdní kola můžete mít s sebou v dodávce, anebo si je zapůjčit v některé z mnoha půjčoven v okolí.

dodávka při jízdě

Závěr vaší dovolené můžete pojmout tak, jako Josef Abrhám s Libuškou Šafránkovou – výstupem na Portyš. Tento vrchol samozřejmě neexistuje, vy se však vydáte stejnou trasou, jako oba protagonisté ve filmu Svatební cesta do Jiljí – podél Labské boudy k Harrachovým kamenům a dále k Mumlavským vodopádům v Harrachově – Ryžovišti, a následně pak třeba do Jizerských hor do Tanvaldu, Albrechtic v Jizerských horách a na Mariánskou horu.

Pronajatá dodávka bude po celou dobu vaším věrným společníkem a poslouží jako pohotovostní vůz. Bude to sice velmi náročná sportovní akce, ale rozhodně nebude nudná, spíše naopak. A budete na ni vzpomínat v dobrém ještě mnoho let.